Aktualności

04.01.2018 r.Rehabilitacja ruchowa z dojazdem do domu pacjenta

Uprzejmie informujemy, że od stycznia 2018 r. Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Totoro” uruchamia zajęcia rehabilitacyjne z dojazdem do domu pacjenta.

Oferujemy rehabilitację ruchową prowadzoną, prowadzoną metodą NDT-Bobath dla dzieci w wieku od 0 do 16 r.ż. Taka forma terapii może być realizowana zarówno w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, jak i w trybie odpłatnym.

Szczegółowych informacji udzielamy również drogą telefoniczną oraz e-mailową. Zapraszamy!

WAKACYJNE PROPOZYCJE DODATKOWYCH ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH I TERAPEUTYCZNYCH w Totoro

26.09.2017 r.Dietetyk w Totoro!

Serdecznie informujemy, iż od września w naszej stałej ofercie pojawi się poradnictwo z zakresu dietetyki.

Oferta skierowana jest zarówno do dzieci i młodzieży, chcących urozmaicić swoje codzienne menu, jak i tych, które wymagają zmian żywieniowych ze względu na stan zdrowia.

Podczas konsultacji nasz dietetyk przeprowadzi szczegółowy wywiad lekarsko – żywieniowy, analizę sposobu odżywiania, stylu życia, aktywności fizycznej oraz stanu zdrowia dziecka (wyniki badań klinicznych, dolegliwości przewodu pokarmowego, alergie i nietolerancje pokarmowe, stosowane leki i itp.)

Na podstawie siatek centylowych określona zostanie prawidłowa masa ciała dziecka. Nasz dietetyk dokładnie omówi z rodzicem preferencje żywieniowe dziecka oraz potencjalne zaburzenia z zakresu integracji sensorycznej, wpływające negatywnie na spożywanie posiłków.

Podczas wizyty wybrana zostanie najlepsza dla dziecka dieta, adekwatna do jego stanu zdrowia, wieku, stylu życia oraz ewentualnych schorzeń bądź zaburzeń rozwojowych. Rodzic otrzyma wskazówki i zalecenia indywidualnie dostosowane do dziecka z wyszczególnieniem produktów wskazanych i wykluczonych z diety. Specjalista podpowie, jakich produktów warto unikać, które kupować, tak, aby szybko przygotować zdrowe, zbilansowane posiłki.

Szczegółowych informacji udzielamy również drogą telefoniczną oraz e-mailową. Zapraszamy!

Dietetyk w Totoro

09.06.2017 r.NOWOŚCI W OFERCIE PORADNI TOTORO! WAKACYJNE PROPOZYCJE DODATKOWYCH ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH I TERAPEUTYCZNYCH

W wolnym, wakacyjnym czasie zapraszamy Państwa do skorzystania z wielu nowości w naszej ofercie zajęć edukacyjnych i terapeutycznych.

Zapraszamy na:

 • Logorytmikę – grupowe zajęcia łączące elementy rytmiki i zajęć logopedycznych – start już o 19.06. o godzinie 16:00!
 • Wakacyjną edycję Sensoplastyki – kolorowe, lepkie, pachnące zabawy sensoryczne z masami plastycznymi, przygotowanymi na bazie produktów spożywczych – w pogodne dni również na świeżym powietrzu!
 • Zajęcia z cyklu „Totorki” – warsztaty edukacyjne dla całych rodzin, prowadzone w krakowskich instytucjach kultury (w tym m.in. w Operze Krakowskiej, Muzeum Etnograficznym) oraz ośrodkach sportu i rekreacji (w tym w parku trampolinowym i na ściance wspinaczkowej!),
 • Wakacyjne edycje grup terapeutycznych i rozwojowych, w tym między innymi kontynuacje prowadzonych przez nas i cieszących się dużą popularnością treningów umiejętności społecznych!
 • Zajęcia z cyklu „Idę do przedszkola!” – grupowe zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które we wrześniu rozpoczną swoją przygodę z przedszkolem,
 • Zajęcia z cyklu „Idę do szkoły!” – indywidualne zajęcia rozwijające gotowość szkolną i umiejętności niezbędne na pierwszym etapie edukacji w szkole,
 • Treningi funkcji poznawczych – cykl intensywnych, indywidualnych zajęć, rozwijających koncentrację uwagi lub zdolności pamięciowe,
 • Treningi twórczości – warsztaty rozwijające zdolność kreatywnego myślenia w rozwiązywaniu codziennych problemów,
 • Zajęcia z cyklu „Mankala” – grupowe zajęcia z elementami treningu umiejętności społecznych, oparte na zespołowych grach planszowych, karcianych i zręcznościowych.

Uprzejmie informujemy, że większość proponowanych przez nas zajęć prowadzonych jest w formule integracyjnej.

Więcej informacji znajduje się w WAKACYJNE PROPOZYCJE DODATKOWYCH ZAJĘĆ – BROSZURA.

Szczegółowych informacji udzielamy również drogą telefoniczną oraz e-mailową. Zapraszamy!

WAKACYJNE PROPOZYCJE DODATKOWYCH ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH I TERAPEUTYCZNYCH w Totoro

09.06.2017 r.WAKACYJNA OFERTA ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH DLA PLACÓWEK

Poradnia „Totoro” szczególnie ceni sobie współpracę z innymi placówkami, które realizują w swojej pracy cele z zakresu edukacji oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej na rzecz dzieci i młodzieży. Obecnie współpracujemy w realizacji zajęć terapeutycznych, warsztatowych zajęć edukacyjnych oraz konsultacji specjalistycznych z 6 przedszkolami, a grono placówek korzystających z naszego wsparcia stale się powiększa.

Dla zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz innych podmiotów, poszukujących dla swoich podopiecznych ciekawych, rozwijających form spędzania wolnego, wakacyjnego czasu, Poradnia „Totoro” przygotowała szereg warsztatów edukacyjnych, przeznaczonych do realizacji bezpośrednio w placówkach.

Proponujemy zajęcia z zakresu Sensoplastyki, logorytmiki oraz zajęcia ruchowe oparte na metodyce terapii integracji sensorycznej. Każdy z warsztatów możemy wzbogacić o kończące zajęcia, wyciszające aktywności „dywanowe” – zabawy z elementami bajkoterapii, prowadzone przez psychologa – specjalistę doświadczonego w pracy z małym dzieckiem.

Więcej informacji znajduje się tutaj: OFERTA-WAKACYJNA-DLA-PLACÓWEK. Zapraszamy!

WAKACYJNA OFERTA ZAJEC EDUKACYJNYCH DLA PLACOWEK w Totoro

08.06.2017 r.WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU W PORADNI „TOTORO”

W związku z zapytaniami z Państwa strony, uprzejmie przypominamy, że w czasie wakacji w Poradni „Totoro” zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju odbywają się w regularnym trybie – Poradnia nie planuje przerwy wakacyjnej.

Informujemy również, że zapisy na bezpłatne zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju w Poradni „Totoro” są otwarte do wyczerpania miejsc. Zachęcamy do skorzystania z naszej bogatej oferty zajęć indywidualnych (terapia psychologiczna, pedagogiczna, logopedyczna, rehabilitacja ruchowa, terapia integracji sensorycznej, psychoterapia) i grupowych (treningi umiejętności społecznych). Warunkiem uczestnictwa w zajęciach z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju jest złożenie w Poradni oryginału opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju.

Zapisy na wczesne wspomaganie przyjmujemy drogą telefoniczną (12 346 11 30, 664 067 500) od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia Poradni.

Więcej informacji >>

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU W PORADNI Totoro

14.01.2017 ZAPISY DO GRUP TERAPEUTYCZNYCH

Poradnia „Totoro” rozpoczyna zapisy na grupowe zajęcia terapeutyczne!

Oferujemy możliwość uczestnictwa w:

 • cotygodniowych spotkaniach grup psychoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży zmagających się z problemami emocjonalnymi o charakterze lękowym (grupy dla 6-8-latków oraz 13 i 14-latków),
 • cotygodniowych Treningach Umiejętności Społecznych dla dzieci w wieku od 3 do 6 r.ż., doświadczających trudności w zakresie rozwoju społeczno-emocjonalnego – w tym dla dzieci z trudnościami rozwojowymi oraz ze zdiagnozowaną niepełnosprawnością,
 • cotygodniowych Treningach Umiejętności Społecznych dla dzieci w wieku od 3 do 12 r.ż. z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat grup zachęcamy do zapoznania się z załączonymi plakatami informacyjnymi. Zapraszamy również do kontaktu z sekretariatem Poradni.

Zapisy prowadzimy drogą telefoniczną (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 14:00 pod numerem telefonu: 12 346 11 30 oraz od godziny 14:00 do 20:00 pod numerem telefonu: 664 067 500) oraz drogą e-mailową (biuro@poradniatotoro.pl).

Uprzejmie informujemy, że zapisy na Treningi Umiejętności Społecznych prowadzone są do 31 stycznia b.r., natomiast zapisy do grup psychoterapeutycznych – do 10 lutego. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

dla-autystowdla-przedszkolakow

psychoterapia_grupowa_6_8sychoterapia_grupowa13_14

29.11.2016 „TOTORKI” – NOWY CYKL WARSZTATÓW EDUKACYJNYCH DLA DZIECI I RODZICÓW

Poradnia „Totoro” serdecznie zaprasza na „Totorki” – cykl warsztatów edukacyjnych i rozwojowych, skierowanych zarówno do dzieci, jak i rodziców.

W trakcie spotkań z cyklu „TOTORKI” będziemy twórczo i aktywnie spędzać czas z bliskimi podczas różnorodnych zajęć związanych z poznawaniem świata społecznego, świata kultury, nauki oraz sportu.

Celem spotkań jest wspieranie dzieci w nabywaniu umiejętności społecznych, poszerzanie ich wiedzy, zapewnianie im pozytywnych doświadczeń związanych z kontaktem ze sztuką, muzyką, nauką i rekreacją sportową, a przede wszystkim przyjemne spędzanie wybranych popołudni lub weekendów wspólnie z rodziną, wzajemne poznawanie się z innymi rodzinami, biorącymi udział w zajęciach oraz dzielenie się doświadczeniami związanymi z opieką nad dziećmi i codziennym wspieraniem ich prawidłowego rozwoju.

Wszystkie zajęcia w cyklu „TOTORKI” prowadzone są w formie integracyjnej. Dokładamy starań, aby proponowane przez nas zajęcia dostosowane były do indywidualnych potrzeb dzieci biorących wraz z rodziną udział w danym spotkaniu.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne.
Zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonu: 12 346 11 30, 664 067 500

TOTORKI w Totoro

31.10.2016 Sensoplastyka – wielozmysłowe poznawanie świata

Ostatnia sobota października w Poradni „Totoro” upłynęła pod znakiem kolorowej, pachnącej, lepkiej, sypkiej i mokrej zabawy. Dwie grupy dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w warsztatach prowadzonych metodą Sensoplastyki.

Zainteresowanie warsztatami przerosło nasze oczekiwania – frekwencja wyniosła 100%. Dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Jednocześnie zapraszamy serdecznie na więcej! Warsztaty z Sensoplastyki organizujemy w Poradni raz w miesiącu. Informacje o terminach warsztatów udostępniamy na tablicy informacyjnej w Poradni oraz na naszej stronie na Facebooku. Zapisy prowadzimy drogą telefoniczną oraz e-mailową. Zapraszamy!

Zobacz zdjęcia z naszych warsztatów >>>

Sensoplastyka w Totoro