Oferta-zajecia-dla-dzieci-i-rodzicow

ZAJĘCIA DLA DZIECI I RODZICÓW

Jednym z celów, jakie przyświecały założycielom Poradni Totoro, było stworzenie oferty obejmującej nie tylko działania pomocowe, ale również propozycje wspólnego, twórczego i rozwijającego spędzania wolnego czasu, skierowane do dzieci, młodzieży oraz całych rodzin. Prowadzimy zajęcia edukacyjne, psychoedukacyjne oraz zajęcia z zakresu profilaktyki środowiskowej oraz zdrowotnej, przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Proponujemy zróżnicowane formy grupowych zajęć dla dzieci i młodzieży lub dla całych rodzin, łączące elementy edukacji tematycznej, rekreacji oraz treningów kompetencji poznawczych i społecznych

ZAJĘCIA DLA DZIECI I RODZICÓW W PORADNII „TOTORO”

Szczegółowych informacji na temat poszczególnych form zajęć udziela sekretariat Poradni. Zapisy na zajęcia prowadzone są drogą telefoniczną i e-mailową. Udział w zajęciach jest odpłatny. Szczegóły dotyczące płatności publikowane są z odpowiednim wyprzedzeniem w zakładce Aktualności. Informacji na temat warunków uczestnictwa w zajęciach udziela również sekretariat Poradni drogą telefoniczną lub e-mailową.

Uprzejmie informujemy, że Poradnia „Totoro” przewiduje bezpłatne zajęcia edukacyjne dla dzieci w ramach planowanych działań projektowych.

Zajęcia edukacyjne „Totorki”

„Totorki” to cykl warsztatów edukacyjnych i rozwojowych, skierowanych zarówno do dzieci, jak i rodziców. W trakcie spotkań z cyklu „TOTORKI” twórczo i aktywnie spędzamy czas z bliskimi podczas różnorodnych zajęć związanych z poznawaniem świata społecznego, świata kultury, nauki oraz sportu.

Celem spotkań jest wspieranie dzieci w nabywaniu umiejętności społecznych, poszerzanie ich wiedzy, zapewnianie im pozytywnych doświadczeń związanych z kontaktem ze sztuką, muzyką, nauką i rekreacją sportową, a przede wszystkim przyjemne spędzanie wybranych popołudni lub weekendów wspólnie z rodziną, wzajemne poznawanie się z innymi rodzinami, biorącymi udział w zajęciach oraz dzielenie się doświadczeniami związanymi z opieką nad dziećmi i codziennym wspieraniem ich prawidłowego rozwoju.

Wszystkie zajęcia w cyklu „TOTORKI” prowadzone są w formie integracyjnej. Dokładamy starań, aby proponowane przez nas zajęcia dostosowane były do indywidualnych potrzeb dzieci biorących wraz z rodziną udział w danym spotkaniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć z cyklu „Totorki”.

Informacje na temat terminów kolejnych zajęć z cyklu „Totorki” publikowane są w Aktualnościach

Sensoplastyka

Sensoplastyka to plastyka pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka…

Warsztat Sensoplastyczny opiera się na wykorzystaniu samodzielnie przygotowanych w trakcie zajęć przez uczestników farb i mas plastycznych na bazie produktów spożywczych, które są wyznacznikiem do tworzenia autorskich dzieł Sensoplastycznej Sztuki. Wszystko naturalnie pachnie, jest kolorowe, ma różne konsystencje. Co ważne, dzieci mogą wszystkiego posmakować, doświadczyć dotykiem, poczuć pod własnymi stopami i przede wszystkim swobodnie się pobrudzić.

Istotą Sensoplastyki jest nie tylko zabawa i doskonały sposób na uwolnienie emocji oraz relaksację, ale także, albo i przede wszystkim okazja do usprawniania funkcji motorycznych oraz stymulacja sensoryczna.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Sensoplastyki w Totoro.

Informacja o terminie kolejnych zajęć z cyklu „Sensoplastyka” opublikowana zostanie w Aktualnościach.